Skup aut bielsko , skup samochodów bielsko - Skup-aut-bielsko.pl
Autoskup samochodów

Jak oszukują?

Nie każdy ma obowiązek znać się na samochodach i ten fakt często wykorzystują nieuczciwi handlarze. Większość aut wystawianych do sprzedania ma bardzo nieciekawą historię. Liczniki cofnięte nawet o kilkaset tysięcy kilometrów, usterki, których koszt usunięcia może przewyższyć wartość nowego nabytku to nie jedyne niebezpieczeństwa. Silnik, skrzynia biegów, czy zawieszenie, to elementy wymienne, możliwe do naprawy. Najgroźniejsze jednak są samochody, które uczestniczyły w poważnych wypadkach. Popularnym i niestety dość częstym sposobem uzdatnienia takich wraków jest wycięcie zdeformowanych elementów nośnych nadwozia – podłużnic, podłogi, dachu (najczęściej wycina się całą ćwiartkę lub połówkę auta) i wspawanie w ich miejsce analogicznych elementów wykrojonych z auta bezwypadkowego. Taka technologia naprawy, to dla handlującego mniejszy koszt (ćwiartkę, czy połówkę nadwozia można kupić już za kilkadziesiąt – do kilkuset złotych,), a co za tym idzie - większy zysk. Nikt nie liczy się z tym, że kupujący ryzykuje życiem swoim i pasażerów. Tak naprawiony pojazd-widmo najczęściej nie posiada też poduszek powietrznych – w ich miejsce wstawiane są plastikowe zaślepki, a sterownik poduszek oszukiwany jest za pomocą oporników „udających” podłączony air bag. Wszystko po to, by na desce rozdzielczej nie zapalała się kontrolka informująca o awarii układu.

Dlaczego tak naprawiany samochód jest bardzo niebezpieczny?!

- Blacha wokół spawów jest przegrzana i osłabiona, szybciej koroduje, co sprawia, że rama pojazdu nie jest tak sztywna jak przed wypadkiem. W przypadku kolejnego zderzenia (nawet niegroźnego) z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że samochód rozpadnie się w miejscach łączenia elementów, co zmniejsza praktycznie do zera szanse przeżycia kierowcy i pasażerów.

- System poduszek powietrznych i napinaczy pasów bezpieczeństwa ma zminimalizować skutki zetknięcia się człowieka z twardymi elementami pojazdu. Kiedy nie zadziała – kierowca, pasażer uderza bezpośrednio, z wielką siłą w ostre i twarde krawędzie kierownicy, deski rozdzielczej, nadwozia. Efektów nie trzeba opisywać...

Takich aut w ogłoszeniach są tysiące! Oczywiście ślady napraw zostały w nich lepiej lub gorzej zamaskowane.

Jeżeli nie znasz się i nie potrafisz zauważyć, który element nadwozia był naprawiany i lakierowany – jesteś wymarzonym klientem handlarza – oszusta! Tobie może sprzedać wszystko !

Nie pozwól na to – zadzwoń do skup-aut-bielsko.pl na numer 792-694-584
Nasz doświadczony pracownik obejrzy z Tobą samochód i powie Ci, czy warto wydawać na niego pieniądze.